4 günlük sanal kamp   

4 günlük sanal kamp  

 

Bilim Akademisi ile Bilkent Üniversitesi, “Yapay Öğrenme Yaz Okulu 2020”yi düzenliyor.

29 Haziran - 2 Temmuz tarihleri arasındaki yaz okulu, COVID-19 salgını nedeniyle bu sene çevrimiçi olarak gerçekleştirilecek.

Yapay Öğrenme Yaz Okulu serisinin ilki 2016 yılında Yapay Öğrenme ve Bilgi İşlemede Yeni Teknikler adıyla Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde bilgisayarla görme ve derin öğrenme teması üzerinde düzenlenmiş, ikincisi 2017 yılında Hacettepe Üniversitesi'nde robotik ve yapay öğrenme odaklı olarak Bozkırda Yapay Öğrenme Yaz Okulu adıyla yapılmıştı.

Üçüncüsü ise 2018 yılında biyoenformatik, doğal dil ve konuşma işlemede yapay öğrenme temaları ile Boğaziçi Üniversitesi'nde Boğazda Yapay Öğrenme Yaz Okulu ismiyle düzenlenmişti.

Son olarak, 2019 yılında Koç Üniversitesi'nde Kuzeybatıda Yapay Öğrenme Yaz Okulu ismi ile düzenlenen dördüncü organizasyonda sağlık bilimleri, robotik ve endüstride yapay öğrenme temaları işlenmiştir. 2020 yılı için ise temellere dönüş teması ile geçmiş yaz okullarındaki tüm konulara değinecek bir program hedeflenmişti.

Lisansüstü öğrencileri, öğretim üyeleri ve endüstriyel kuruluş ve teknokentlerdeki ilgili kişiler yaz okulunun hedef kitlesini oluşturuyor.

29.06.2020 (Haber Merkezi)