Anasınıfı öğrencilerinden 7 Bölge Tanıtım Projesi

Anasınıfı öğrencilerinden 7 Bölge Tanıtım Projesi

Etimesgut İlçe Milli eğitim Müdürü Ayfer Yıldırım Fatma Bacı Anaokulunda gerçekleştirilen "7 Bölge Tanıtım Projesi" programına katıldı.

Etimesgut İlçe Milli eğitim Müdürü Ayfer Yıldırım Fatma Bacı Anaokulunda gerçekleştirilen "7 Bölge Tanıtım Projesi" programına katıldı. Yedi bölgenin öğrenciler tarafından tanıtıldığı programda minik öğrencilerin halk oyunu gösterileri görülmeye değerdi.

 Programın ardından İlçe Milli Eğitim Müdürü Yıldırım, Okul Müdürü Ezgi Tekin'den okulda yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldıktan sonra sınıfları dolaşarak öğretmen ve öğrencilerle sohbet etti.

Okul öncesi eğitimin önemine değinen İlçe Milli Eğitim Müdürü Ayfer Yıldırım "Okul öncesi eğitim, çocuğun doğduğu günden temel eğitime başladığı güne kadar geçen yılları kapsayan ve çocukların daha sonraki yaşamlarında önemli rol oynayan bedensel, psikomotor, sosyal-duygusal, zihin ve dil gelişimlerinin büyük ölçüde tamamlandığı, kişiliğin şekillendiği ve çocuğun devamlı olarak değiştiği bir süreçtir. Bu nedenle, çocuğun küçük yaşlarda sağlıklı bir ortamda gelişimini sürdürmesi önem kazanmaktadır. "dedi.

 

İlçe Milli Eğitim Müdürü Ayfer Yıldırım, Fatma Bacı Anaokulu Müdürü Ezgi Tekin'e okullarında yürüttükleri başarılı çalışmalarından dolayı teşekkür ederek ziyaretini tamamladı.

 

1.02.2020 (Haber Merkezi)