ANKARA - Eğitim yönetiminden kutlama

ANKARA - Eğitim yönetiminden kutlama

 

Ankara eğitim yönetimi, yayımladıkları mesajlarla Kurban Bayramı’nı kutladı.

İl Milli Eğitim Müdürü Turan Akpınar, yaptığı açıklamada, “Bayramların daima birlik ve beraberliğin vesilesi, yeni başlangıçların habercisi olduğunu belirterek, şöyle devam etti:

“Bu Kurban Bayramı, yaşadığımız zor günlerden umut dolu geleceğe bakmamızı sağlayan ferah bir pencere olacaktır.

Geçmişin canlandığı, keyifli sohbetlerin edildiği ve çocuksu hayallerin yaşandığı bayramlarımız toplumumuzun en özel değerleridir. İnsan topluluklarını millet olma şuuruna ulaştıran, aynı hisler etrafında birleştiren işte bu değerlerdir.

Bütün dünyada olduğu gibi bizi de etkisi altına alan Covid-19 Salgını nedeniyle bu Kurban Bayramını her zamanki gibi idrak etmemiz pek mümkün olmayacak maalesef. Lakin büyüklerimizi hatırlamaya, çocuklarımızı sevindirmeye, dargınlıkları bitirmeye ve paylaşmaya devam ederek bu mübarek bayramın ruhunu yaşamalı ve yaşatmalıyız.

Bu duygu ve düşüncelerle, huzurun ve mutluluğun paylaşıldığı, kırgınlıkların giderildiği, paylaşmanın nefes olduğu birlik ve beraberlik içinde nice bayramlar geçirmenizi temenni eder, tüm eğitim çalışanlarımızın, velilerin ve sevgili öğrencilerimizin Kurban Bayramını en kalbi duygularımla kutlar, sevgi ve saygılarımı sunarım.”

İLÇELERDEN MESAJLAR

Oğuz Yılmaz (Altındağ İlçe Millî Eğitim Müdürü):

Birliğin, beraberliğin müjdecisi ve birer vesilesi olan Kurban Bayramı'na daha ulaşmanın mutluluğunu ve sevincini yaşıyoruz.

Mübarek Kurban Bayramı'nızı, en kalbi duygularımla kutluyor; bayramın, ülkemiz başta olmak üzere, tüm İslam âlemi ve tüm insanlık için hayırlara vesile olmasını Allah'tan niyaz ediyorum.

Toplumsal yaşamımızda önemli yeri bulunan bayramlarımız, mutlulukların paylaşıldığı, birlik, beraberlik, kardeşlik, dostluk duygularının güçlendirildiği, dargınlık ve kırgınlıkların unutulduğu insanlar arasındaki karşılıklı sevgi ve saygının perçinleşmesine vesile olan müstesna günlerdir. Bu müstesna günlerden biri olan Kurban Bayramı'nda gerçekleştireceğimiz kurban ibadetiyle bizden istenen, elimizle birlikte gönlümüzü de birbirimize açmak, gönülden verebilmektir.

Kurban, cömertliktir. Kurban, dayanışmadır, yoksulların sevindirilmesidir. "Komşusu açken kendisi tok yatan bizden değildir." anlayışına sahip bir inancın mensupları olarak bizler hem maddi hem manevi olarak ihtiyaç sahiplerini unutmamalı, her zaman onların yanında olduğumuzu hissettirmeliyiz. Bayram günlerini birliğimizin ve dirliğimizin daha da güçlenmesi için önemli fırsat günleri olarak değerlendirmeliyiz.

İnsanları birbirine yakınlaştıran, aynı duygu ve düşüncelerle buluşturan, topluma umut, sevgi veren, birlik ve beraberliği sağlayan bu bayramda; maske, mesafe ve temizlik kurallarına uyarak,  muhtaçların hanelerine, muhabbet ve sevinç taşımalıyız. Selamlaşarak, kurbanlarımızı paylaşarak, ikramda bulunarak bayram sevincini çoğaltmalıyız.

Bu duygu ve düşüncelerle birliğin, beraberliğin müjdecisi ve birer vesilesi olan Kurban Bayramı'nızı en içten dileklerimle kutlar, gönüllerimize ferahlık, hanelerimize mutluluk getirmesi dileğiyle sevgi ve saygılarımı sunarım.”

Yaşar Türk (Çankaya İlçe Milli Eğitim Müdürü):

“Bu mübarek günlerin, ülkemize, milletimize, İslam alemine ve tüm insanlığa barış, huzur, mutluluk ve sağlık getirmesini temenni eder, Kurban Bayramı’nızı en içten dileklerimle kutlarım.”

Mustafa Özel (Mamak İlçe Millî Eğitim Müdürü):

“İslam Alemi olarak dayanışma ve paylaşım ruhu ile kardeşliklerin daha da güçlendirildiği çok değerli ve müstesna günlerden olan Kurban Bayramına kavuşmanın mutluluğunu hep birlikte yaşamaktayız.

Gönüllerimizi sevginin, hürmetin, hoşgörünün, merhametin, yardımlaşmanın, barış ve kardeşliğin ışıklarıyla aydınlatan bayramlarımız, aynı zamanda iyilik ve güzelliklere açılan birer kapıdır.

Özünde var olan yakınlaşma, paylaşma, yardımlaşma ve kardeşlik duyguları ile hayatımızı çepeçevre kuşatan Kurban Bayramı, bize insanlık adına güzellikleri yaşatan bayramlarımızdan biridir.

Türkiye Cumhuriyeti olarak her alanda gerçekleştirilen azim dolu çalışmalarla, bu güzel bayram günlerinin vermiş olduğu birlik ve beraberlik duygusu ile birbirimize sımsıkı kenetlenerek, gücümüzü, kardeşliğimizi, birliğimizi tüm dünyaya göstermeli; ülkemiz, bizler ve yeni nesiller için çizdiğimiz yoldan asla sapmamalıyız.

Özellikle pandemi dolayısıyla zorluklar yaşanan şu günlerde her zamankinden daha fazla kucaklaşmaya, yardımlaşmaya, muhtaçlara el uzatmaya ihtiyacımız olduğunu unutmayarak bu mübarek günleri bir fırsat olarak görmeliyiz.

Kurban Bayramı vesilesiyle, vatan uğruna şehadete eren kardeşlerimize bir kez daha Allah'tan rahmet diliyor, bayramın tüm gönüllere huzur, barış, sevgi getirmesi dileği ile başta eğitim camiamız olmak üzere tüm İslam Aleminin bayramını kutluyorum

Hikmet Atıcı (Yenimahalle İlçe Milli Eğitim Müdürü):

“Kurban Bayramı'nın tüm insanlığa barış ve huzur getirmesini diliyor; yurt içinde ve yurt dışında yaşayan vatandaşlarımız ile tüm İslam aleminin bayramını kutluyorum...”

Ayfer Yıldırım (Sincan İlçe Milli Eğitim Müdürü):

“Paylaşmanın, dayanışmanın, hoşgörünün sembolü Kurban Bayramı’nın ülkemize ve tüm İslâm Âlemine barış ve huzur getirmesini temenni ediyorum.

Kurban Bayramınız mübarek olsun.”

Etimesgut İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü:

“Kurban Bayramınızı en içten dileklerimizle kutlar, birlik ve beraberlik içinde, sevdiklerinizle birlikte mutlu ve huzurlu nice  bayramlar dileriz...”

30.07.2020 (Haber Merkezi)