Coca-Cola'dan 35.000 TL   

Coca-Cola'dan 35.000 TL  

 

Coca-Cola ve Habitat Derneği’nin işbirliğiyle hayata geçirilen "Yeni Normalde İnovatif Çözümler Hackathonu", 3-4-5 Temmuz'da online olarak düzenlenecek.

Coca-Cola’dan yapılan açıklamaya göre, Hackathon'a "Kadının Güçlenmesi Çözümleri" ile "Evde ve Ev Dışında Sürdürülebilirlik Çözümleri" konularında fikirleri olan herkes 30 Haziran'a kadar başvurabilecek.

Coca-Cola, Yeni Normalde İnovatif Çözümler Hackathonu ile Kovid-19 sonucu ortaya çıkan sorunlara çözüm bulmayı hedefliyor.

4 KİŞİLİK EKİPLER

"Kadının Güçlenmesi Çözümleri" ile "Evde ve Ev Dışında Sürdürülebilirlik Çözümleri" temasıyla düzenlenen hackathona bireysel ya da en fazla 4 kişiden oluşan ekiplerle katılım sağlanabilecek.

Hackathon boyunca mentorlar tarafından desteklenen adaylar fikrini geliştirebilecek, gerçekleşecek eğitimlerle girişimini bir üst seviyeye taşıyabilecek.

Jüri değerlendirmesinde ilk 15'e girmeye hak kazanan adaylar 2 gün sürecek online hızlandırma kampına katılma hakkına sahip olacak.

İLK 3’E PARA ÖDÜLÜ

İlk üçe giren birinci ekibe girişimini geliştirmek üzere 20 bin TL, ikinci ekibe 10 bin TL, üçüncü ekibe ise 5 bin TL ödül verilecek.

Yeni Normalde İnovatif Çözümler Hackathonu'nda adaylar "Kadının Güçlenmesi Çözümleri" teması ile "Kovid-19 sonrası kadınlar ekonomik hayata nasıl daha etkin ve verimli bir şekilde katılabilir?", "Kadınların ekonomik hayata dahiliyetini ve güçlenmesini desteklemek için senin çözüm önerilerin nelerdir?" sorularına yanıt bulmaya çalışacak.

ÇÖZÜM ÖNERİLERİ

"Evde ve Ev Dışında Sürdürülebilirlik Çözümleri" temasıyla ise "Evde ve ev dışında nasıl daha sürdürülebilir bir gelecek tasarlayabiliriz?", "Kovid-19 krizinden öğrendiklerimizin ışığında daha az atık ürettiğimiz, daha az enerji kullandığımız, suyu daha etkin kullandığımız, kısaca kaynakları daha etkin kullandığımız ve gezegenimizde daha az iz bıraktığımız bir hayat için senin çözüm önerilerin nelerdir?" konularında geleceğe dair çözüm önerileri sunulacak.

SONUÇLAR 14 TEMMUZ’DA

Alanında uzman isimlerden oluşan jüri; daha önce hayata geçirilmemiş, fikir aşamasındaki projeleri; inovatif yaklaşım, yarattığı sosyal etki, daha önce üretilen çözümlerden farkı ve uygulanabilirlik kriterlerine göre değerlendirecek ve sonuçlar 14 Temmuz'da açıklanacak.

HACKATHON TAKVİMİ

Son Başvuru Tarihi: 30 Haziran

Hackathon: 3-4-5 Temmuz

Yarı Final Jüri: 6-7-8 Temmuz

Yarın Finale Kalanlar: 8 Temmuz

Hızlandırıcı: 11-12 Temmuz

Final Jüri: 14 Temmuz

 

29.06.2020 (Haber Merkezi)