Fizik e-kongresi 28-29 Mayıs’ta

Fizik e-kongresi 28-29 Mayıs’ta

 

Milli Eğitim Bakanlığı Bilim ve Sanat Merkezleri Fizik Birimi (FİZİK BİLSEM), 1. Ulusal BİLSEM Fizik E-Kongresi düzenliyor.

Kongre, 28 - 29 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirilecek.

Fizik BİLSEM’den yapılan kongreye ilişkin duyuru şöyle:

“Bilim ve Sanat Merkezlerinde Görev Yapan Değerli Öğretmenler ve Öğrenim Gören Değerli Öğrenciler;

COVİD-19 Salgını nedeniyle dünyada ve ülkemizde yaşanan olumsuz gelişmeler eğitimde de bazı gereksinimleri ortaya çıkarmıştır. Bu kapsamda 28-29 Mayıs 2020 tarihlerinde sizleri online gerçekleştirilecek I. Ulusal BİLSEM Fizik e-Kongresine davet etmekten onur ve mutluluk duyarız.

Kongremizin ana teması “Bilsemlerde Fizik Dayanışması” olarak belirlenmiştir. Kongremizin amacı Fizik, Teknoloji, Astronomi, STEM ve Fizik Eğitimi konularında Bilim ve Sanat Merkezi bünyesinde yer alan öğretmen ve öğrencilerimizin arasında akademik dayanışma kültürü oluşturmak, çalışmalarını ve deneyimlerini paylaşmalarını sağlamaktır. Bu kapsamda programda sözlü bildiri ve sunumlara yer verilecektir.

  1. Ulusal BİLSEM Fizik e-Kongresi için özgün olduğunu düşündüğünüz çalışmalarınızı ilgili adres üzerinden göndermenizi bekliyoruz. Kongreye kabul edilen bildiriler 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı olarak kutlanan bu önemli günde ilan edilecektir. Kabul edilen bildiri özetleri kongre öncesinde e-dergimizde yayınlanacak olup, kongre sonrasında ise tam metin hali bildiriler Tam Metin e-Dergisinde hakem sürecinden geçirildikten sonra yayımlanacaktır.

I.Ulusal BİLSEM Fizik e-Kongresi için önemli tarihler, başvuru şekli bu sayfadan önümüzdeki süreç içerisinde ilan edilecektir.

Saygılarımızla Düzenleme Kurulu

11.05.2020 (Haber Merkezi)