Kadrajımda Gölbaşı   

Kadrajımda Gölbaşı  

 

Gölbaşı Belediyesi, Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi ile kısa film ve foto safari yarışması için protokole imza attı.

Türkiye genelinden başvurular şu sitelerden alınacak:

 https://www.ankaragolbasi.bel.tr/kisa-film-yarismasi

https://www.ankaragolbasi.bel.tr/fotograf-yarismasi

Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek, “Ankara’mızın nadide doğal güzelliklere sahip ilçelerinden olan Gölbaşı’mızın değerlerini, zengin kültürünü ve doğasını tüm Türkiye’ye sunmak amacıyla yola çıktık. Profesyonel ve amatör fotoğrafçıların ölümsüzleştireceği doğal güzellikler tarihimiz için de çok güzel bir arşiv olacak “dedi.

FİLM TADINDA GÖLBAŞI

Antik çağlardan beri çeşitli medeniyetlere ev sahipliği yapan Gölbaşı, özel kuş türlerinin uğrak noktası olan Mogan ve Eymir Gölü gibi doğal güzelliklere, Sevgi Çiçeği gibi yalnızca Gölbaşı’nda yetişen bitkiler içeren bir biyolojik çeşitliliğe sahip.

Şimşek, Gölbaşı güzelliklerinin kısa film tadında yansıtılmasının önemine vurgu yaparak, “Bütün bu güzelliklerin ekranlara yansıması en büyük temennimiz. Sizlerde çekeceğiniz fotoğraflar ve kısa filmler ile internet sitemize başvurabilirsiniz” ifadelerini kullandı.

BAŞVURU TARİHİ

Başlayan başvuru tarihi 18 Haziran’da başladı ve 18 Ağustos’ta sona eriyor.

Ödüllü yarışmada kısa filmlerin ve fotoğrafların yarışma tarihleri arasında çekilmesi gerekiyor.

Yarışmaya kısa film dalında başvuruların 30 dakikadan uzun olmayan, kurmaca, belgesel, deneysel ve animasyon türünde filmler başvurabiliyor.

Fotoğraf dalında yarışacaklar için ise en fazla 5 fotoğraf ile katılabiliyor.

29.06.2020 (Haber Merkezi)