Mektebim’den uluslararası başarı   

Mektebim’den uluslararası başarı  

 

Mektebim Koleji, uluslararası bir başarıya daha imzasını attı.

Kolejden yapılan sosyal medya paylaşımında şöyle denildi:

“Mektebim Koleji Ankara Batıkent Kampüsü 5'nci sınıf öğrencimiz Begüm Tofan'dan Uluslararası Bilgi Yarışmasında büyük başarı. Öğrencimizi ve destekleri için tüm öğretmenlerimizi tebrik ederiz.”

Öğrencilerin, bilimsel araştırma faaliyetlerine olan ilgilerinin ortaya çıkartılması ve kültürler arası iletişim alanlarının zenginleştirilmesi amacıyla her yıl Rusya Federasyonu Ural Federal Bölgesi Öğretmen Evi tarafından düzenlenen Uluslararası Bilim Temelleri Bilgi Yarışması’nın (URFODU) bu seneki sonuçları açıklandı.

Beyaz Rusya, Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, Çin Cumhuriyeti, Kazakistan, Kırgızistan, Rusya Federasyonu ve Türkiye'den yarışmaya yoğun katılım oldu.

Yarışmada resmi dil olarak bu sene Bulgarca, Çekçe, Çince, İngilizce, Rusça ve Türkçe kullanıldı. Yarışmanın finalinde Mektebim Koleji Ankara Batıkent Kampüsü’nden 5'nci sınıf öğrencisi Begüm Tofan, Matematik branşında birincilik derecesiyle altın madalya ve 1'inci dereceli diploma başarısı elde etti.

Mektebim Koleji, 2018-2019 eğitim öğretim yılında da sözkonusu yarışmaya katılmış ve birincilik derecesiyle altın madalya ve 1'inci dereceli diploma başarısı elde etmiştik.

30.06.2020 (Haber Merkezi)