SON 1 GÜN - Gelecek Senin Olsun!   

SON 1 GÜN - Gelecek Senin Olsun!  

 

Genç iletişimcilere medya profesyonelleri ile biraraya gelme imkanı veren yarışmaya katılmak için 1 gün kaldı.

TRT'nin düzenlediği "Geleceğin İletişimcileri Yarışması" başvuru tarihi, koronavirüs nedeniyle uzatılarak 30 Haziran olarak belirlenmişti.

TRT’nin, sahip olduğu değerleri ve birikimi gençlerle paylaşıp onları desteklemek amacıyla bu yıl 6. kez düzenlediği yarışma, katılımcılara kariyer fırsatı da sağlayabiliyor.

Türkiye, Balkanlar, KKTC ve Orta Asya ülkelerinde iletişim eğitimi alan ön lisans ve lisans öğrencilerine yönelik olarak düzenlenen yarışma sadece iletişim fakültelerini değil, güzel sanatlar, sosyal bilimler ve meslek yüksekokullarındaki iletişim ile ilgili bölümleri de kapsıyor.

Koronavirüs süreci nedeni ile bu yıl öğrenciler başvuru formlarını sadece kendileri imzalayıp başvurabilirken; ilk başvuru sırasında okul onayına ihtiyaç bulunmuyor.

ÖZEL YENİ KATEGORİ

Radyo, Televizyon, Haber ve İnternet Yayıncılığı olmak üzere 4 ana kategori ile bunlara bağlı 12 alt kategoride düzenlenen yarışmaya bu yıl ek olarak koronavirüs nedeniyle eğitimlerine evden devam eden gençler için yeni bir kategori oluşturulmuştu. Gençler “Ev Hayat Dolu” adlı yeni kategoriye teması salgın olan eserlerle katılabilecek. Yaratıcılığın ön planda tutulacağı yeni kategori için değerlendirmeler ev koşulları dikkate alınarak yapılacak.

Yeni kategori ile birlikte bu yıl 5 kategori ve 12 alt kategoride 39 eser ödüllendirilecek.

PROFESYONEL DESTEK

Oluşturulan yeni kategori için evden üretim sürecinde gençlere destek olmak ve geleceğin iletişimcileri ile medya profesyonellerini dijital ortamda buluşturmak amacıyla başlatılan “Ben Olsaydım” programı, her perşembe saat 22.00’de Geleceğin İletişimcileri Yarışması Instagram canlı yayınında farklı bir konuğu ağırlamaya devam ediyor.

Mehmet Çelikyay’ın sunumu ile gerçekleştirilen programda Deniz Satar, Cem Arslan, Hakkı Alkan, Osman Nail Doğan ve Sinan Akçıl gibi isimler konuk edildi.

“Gelecek Senin Olsun” sloganıyla düzenlenen yarışmaya başvuru, katılım koşulları, kategoriler, yarışma takvimi gibi bilgiler www.trtgeleceginiletisimcileri.com sitesinde yer alıyor.

29.06.2020 (Haber Merkezi)