TURKCELL’DEN ‘BİZCE’   

TURKCELL’DEN ‘BİZCE’  

 

Turkcell, “Bizce” uygulaması ile kadınların ürettikleri ürünleri müşterilerine ulaştırmalarına, çalışmaya başlamak isteyen kadınların ise meslek edinmelerine yardımcı oluyor.

Şirket açıklamasına göre, Turkcell, "Bizce kadının rolü bundan çok daha fazlası" mottosuyla çıktığı yolda, kadınların ekonomideki gücünü göstermek, ilgilendikleri alanlarda onları eğitimlerle ustalaştırmak ve kişisel gelişimlerine destek olmak adına “Bizce” uygulamasını geliştirdi.

Akıllı telefona indirilerek kullanılan uygulamada; Kadın Ustalar, İlham Al, Bizim Pazar ve Sorsana gibi birçok kategorinin yanısıra kupon kampanyası ve marka indirimleri de bulunuyor.

Şimdilik İstanbul, Ankara ve İzmir’de hizmet veren Kadın Ustalar kategorisinde tesisat, tamir, ilaçlama, montaj gibi 45 farklı meslek dalında eğitimler veriliyor.

İlgilenenler; asansör bakımı, bebek bakımı, çilingirlik, elektrik tesisatı, iş makinesi operatörlüğü gibi farklı alanlarda mesleki eğitim için başvuru yapıyor.

Başvuru yapanlar daha sonra Kadın Ustalar Çağrı Merkezi tarafından aranarak ücretsiz eğitim hakkında bilgilendiriliyor.

Bizce'nin dikkati çeken kategorilerinden biri olan Bizim Pazar'da evden üretim yapan kadınlar el emeği ürünlerini satışa çıkarırken, kullanıcılar da dilediği ürünü güvenle satın alabiliyor.

Evde dekorasyon, oyuncak, giyim, yiyecek gibi alanlarda üretim yapan kadınlar Bizce üzerinde ücretsiz mağaza açıp ürünlerinin satışından gelir elde edebiliyor.

Turkcell Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Alper Ergenekon, Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri’nin özel sektördeki en önemli destekçilerinden biri olduklarını ve bu kapsamda toplumsal cinsiyet eşitliği konusunda da önemli çalışmalar yaptıklarını ifade etti.

Bizce'de ayrıca kadınlar; İlham Al, Ayrıcalıklar, Kişisel Gelişim, Kupon Al, Astroloji gibi kategoriler altında; kadın girişimcilerden ilham veren hikayeler, iş planlama, çalışan ebeveyn ve kişiselleştirilmiş burç yorumları gibi farklı konularda içeriklere de erişebiliyor.

25.06.2020 (Haber Merkezi)