AK Parti’den bilim sınıfı

AK Parti’den bilim sınıfı

 

AK Parti, Sırbistan'ın Sancak bölgesinde bir okulda "Türkçe bilim sınıfı" oluşturacak.

AK Parti Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan, yazılı açıklamasında, Yunus Emre Enstitüsü ile yapılan protokol gereği Sancak bölgesinde Türkçe bilim sınıfları açılmasının kararlaştırıldığını belirtti.

İl Başkanlığı Dış İlişkiler Başkanlığı koordinasyonunda Sancak Bölgesi Novi Pazar şehrinde, Novi Pazar Belediyesi yetkilileriyle görüşmeler yapıldığını aktaran Özcan, bunun neticesinde belirlenen okulda sınıf oluşturulacağını bildirdi.

Balkanlar’da uzandıkları her yerin kendileri için değerli ve önemli olduğunu vurgulayan Özcan, şöyle devam etti:

"Sayın Cumhurbaşkanımızın bölgeyi ziyaretinde 'Balkan bölgesi için yapılacak politikalar Novi Pazar köprüsü üzerinden yapılacak' sözleri Novi Pazar'daki kardeşlerimiz için de bizler içinde ayrı bir heyecan oluşturdu. Novi Pazar'da Türkiye'den yapılacak en küçük bir katkının büyük bir öneme sahip olduğunu biliyoruz."

Çocukların oluşturulacak "Türkçe bilim sınıfı"nda ihtiyaçları olan tüm malzemelere ulaşabileceklerine ve gerekli eğitimi alabileceklerine işaret eden Özcan, sürecin takipçisi olacaklarını, ilerleyen süreçte AK Parti Ankara İl Gençlik Kolları üyelerini de Novi Pazar'a götürerek eğitim gören çocuklarla biraraya getireceklerine anlattı.

 

12.09.2020 (Haber Merkezi)