Doğa’dan Anadolu çıkarması

Doğa’dan Anadolu çıkarması

 

Prof. Dr. Karaca, “Doğa” markasını Anadolu'nun her köşesine taşıyacaklarını söyledi.

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Rektörü ve İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji Kurucu Temsilcisi Prof. Dr. Mehmet Karaca, İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Serhat Özeren, İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji Kayseri Kampüsü velileri ve basın mensuplarıyla Kayseri’de biraraya geldi

İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji olarak Anadolu çıkarmasını Kayseri'den başlattıklarını kaydeden Karaca, şunları söyledi:

"Burada olmaktan onur ve gurur duyuyoruz. İstanbul Teknik Üniversitesi modern anlamda Türkiye'nin en eski yüksek öğretim kurumu. Biz 1800'lerdeki rektörü söylüyoruz. Ülkenin modernleşmesi tarihine bakın İTÜ'lülerin mutlaka her taşın altında bir imzası vardır. Doğa Koleji de öyle. Eğitimde dokunmadığı alan yoktur. Eğitimin dokunmadığı alan yok. Eğitim geleceğimizi şekillendirir. En önemli geleceğimiz çocuklarımız. Eğitim için velilerimizin veremeyeceği hiçbir şey yok. O konuda özveriyi de biliyorum. Hem zamansal olarak hem de mali olarak da katkı sunuyorlar. Bu konuda da onların yüzlerini ak çıkaracağız. O açıdan müsterih olun."

Prof. Dr. Karaca, "İTÜ-Doğa ailesi olarak çıktığımız uzun soluklu yolculukta, değerli Doğa Koleji ailesiyle birlikte yeni projelerimizi hayata geçireceğiz. Doğa markasını Anadolu’nun her köşesine taşıyacağız. Türkiye’nin dört bir yanındaki tüm Doğa Koleji kampüslerinde, İTÜ’nün akademik desteği ve başta yapay zeka, veri mühendisliği gibi birçok alanda teknolojinin imkanlarını öğrencilerimizle buluşturacağız" diye konuştu. 

KATMA DEĞERİ YÜKSEK PROJELER

Velilerle sohbet eşliğinde düzenlenen toplantının ardından basın mensuplarıyla buluşma gerçekleşti. İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Serhat Özeren, “Yeni dönemde tüm gayretimizi Doğa Koleji’ni ileri taşımak için harcayacağız. Doğa Koleji, İTÜ’nün sahip olduğu akademik birikim sayesinde, eğitimde yeniliklerin öncüsü olacak. k-12’de Ar-Ge yapılanması oluşturarak, eğitim sektörüne katma değeri yüksek projeler üreteceğiz” dedi. (Kaynak: DHA)

10.08.2020 (Haber Merkezi)