Erdoğan’dan İmam hatip mesajı

Erdoğan’dan İmam hatip mesajı

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “İmam hatip nesli olarak bize düşmanlık edenlere cevabımızı başarılarımızla verdik” dedi.

ÖNDER İmam Hatipliler Derneği tarafından Zeytinburnu Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi'nde “17. İmam Hatipliler Kurultayı” düzenlendi.

Erdoğan, kurultaya gönderdiği yazılı mesajda, imam hatip okullarının temelini atanlar başta olmak üzere, on yıllardır bu okulların kuruluşunda, gelişmesinde, sayılarının artmasında emeği olan vakıf insanlarına teşekkür etti.

Erdoğan, imam hatip okullarına yönelik ilginin arttığı bir dönemde ÖNDER'in çabalarının çok büyük önem kazandığını belirterek, şunları dile getirdi:

"Milletimiz, kuruluşundan itibaren eline geçen her fırsatta bu okullara destek olmuş, imam hatipleri adeta küllerinden yeniden inşa etmiştir. Darbeciler tarafından kapısına kilit vurulmak istenen imam hatipler, bu ülkeye cumhurbaşkanı, başbakan, bakan, milletvekili, belediye başkanı, bürokrat yetiştiren seçkin eğitim kurumları haline dönüşmüştür. Bütün aşağılamalara, bütün hakaretlere, baskılara, yasaklara rağmen hamdolsun imam hatip okulları dimdik ayaktadır.”

Cumhurbaşkanı, “Edebin edepsizlik içinde kaybolmasına müsaade etmediğimiz gibi ahlakın ahlaksızlık içinde boğulmasına rıza göstermedik. Vakarımızdan, onurumuzdan, bizi biz yapan kadim değerlerimizden taviz vermeden mücadelemizi bugünlere kadar getirdik. İmam hatip nesli olarak bize düşmanlık eden müptezellere cevabımızı daima başarılarımızla ahlakımızla edebimizle millete, devlete, ülkeye olan sadakatimizle verdik. Allah'ın izniyle ne bu camianın ne de bu milletin başını öne eğdirmedik, bundan sonra da asla eğdirmeyeceğiz” ifadelerini kullandı.

12.09.2020 (Haber Merkezi)