KAHRAMANLARA VEFA   

KAHRAMANLARA VEFA  

 

Siemens Türkiye, Covid-19 salgınında hayatını kaybedenlerin çocuklarına destek olmak için Türk Eğitim Vakfı’nın (TEV) “Korona Kahramanlarına Destek, Çocuklarına Gelecek” adı altında başlattığı yeni yardım atağına “#BeraberceGeleceğe Projesi” ile destek vereceğini duyurdu.

Yapılan açıklamada, şirket çalışanlarının bağışlarıyla hayat bulacak projede toplanan meblağ kadar, Siemens Caring Hands Vakfı’nın da nakdi destek sağlayarak bağış miktarını ikiye katlayacağı ve TEV Korona Kahramanlarına Vefa Fonu’na aktarılacağı belirtildi.

Siemens Türkiye, Covid-19 salgınında vefat eden sağlık çalışanları çocukları başta olmak üzere salgın döneminde korona virüse yakalanıp vefat eden tüm bireylerin çocuklarına destek olmak için Türk Eğitim Vakfı ile işbirliği yaparak ‘#BeraberceGeleceğe Projesi’ni hayata geçirdi.

Proje kapsamında Siemens A.Ş., Siemens Healthineers, Siemens Energy, Siemens Mobility, SFS ve Flender çalışanlarının gönüllü katılımı ile bağış toplanacak.

Türk Eğitim Vakfı ile yapılan iş birliği kapsamında Siemens çalışanları, Haziran ayının sonuna kadar vakfın hesaplarına diledikleri miktarda bağış yapabilecek.

Elde edilen gelirle salgın nedeniyle hayatını kaybeden bireylerin okul öncesi, ilk-ortaöğretim ve yükseköğretim çağındaki çocuklarının eğitim hayatlarına destek olunması amaçlanıyor.

Siemens Türkiye İletişim Direktörü Gizem Keçeci, “Siemens Türkiye olarak topluma fayda, insana değer anlayışıyla faaliyetlerimizi gerçekleştiriyor, desteğimizi bu pandemi döneminde de artırarak sürdürüyoruz” dedi.

Türk Eğitim Vakfı Genel Müdürü Yıldız Günay, “Zaman geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımızın eğitim hayatlarına hep birlikte destek olma zamanı” diye konuştu.

22.06.2020 (Haber Merkezi)