ÖZDEBİR: Bir nesil kaybolabilir!

ÖZDEBİR: Bir nesil kaybolabilir!

 

Sistem Eğitim Kurumları ve ÖZDEBİR Yönetim Kurulu Başkanı Naci Atalay, yüzyüze eğitimden yana olduklarını belirtti.

Atalay, okulların açılışı ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Covid-19 döneminde hem gelişmiş ülkelerde hem de ülkemizde uzaktan eğitimin yüzyüze yapılan eğitimin yerini tutmadığının bir kez daha kanıtlandığını belirten Naci Atalay, şöyle devam etti:

“Bu zorlu süreçte Milli Eğitim Bakanlığı resmi okullara sunduğu tüm eğitim-öğretim imkanlarını ayırım yapmadan özel okullara da sunmuştur. Bu imkanı sağlayan ve sektörümüzün bu süreçten en az zararla çıkmasına gayret eden Bakanlığımıza ve Milli Eğitim Bakanımız Sayın Prof. Dr. Ziya Selçuk’a teşekkür ediyoruz.”

ÖZDEBİR Yönetim Kurulu Başkanı, Avrupa’nın pek çok ülkesinde okullar açıldığını, birçok ülkede de Ağustos ayında açılacağını hatırlatarak, şunları ekledi:

“Özellikle sosyalleşmenin ve kişilik gelişimlerinin önem kazandığı bu yaş dönemlerinde çocukları okuldan uzak tutmak bir neslin kaybedilmesine varacak kadar ciddi sonuçlar doğurabilir.

Eğitimciler olarak okullarımızın sokaktan daha güvenli olduğunu düşünüyoruz. 17 Ağustos’ta okullarımızı açmak üzere tüm hazırlıklarımızı tamamladık. İki ya da üç haftalık bir telafiden sonra inşallah derslere başlarız.”

Atalay, “Özel okullarımızın sınıf, bahçe, yemekhane gibi alanlarını yeniden düzenleyerek uygun mesafelerle yapacağı eğitim; çocuklarımızın korunaklı ve temiz ortamlarda hizmet almalarını sağlayacaktır” dedi.

30.07.2020 (Haber Merkezi)