YÖK listesinde ASBÜ 1’inci

YÖK listesinde ASBÜ 1’inci

 

Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi ASBÜ), Yükseköğretim Kurulu’nun (YÖK), “Üniversite İzleme ve Değerlendirme Genel Raporu”nda, “öğrenci başına düşen kitap sayısının en yüksek olduğu üniversiteler” kategorisinde birinci oldu.

ASBÜ’nün sosyal medya mesajında şöyle denildi:

“Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi, Öğrenci başına düşen basılı kitap ve e-yayın sayısında, 90,68/kişi oranıyla ilk sırada yer almaktadır.

‘Öğrenci Başına Düşen Basılı Kitap ve e-Yayın Sayısı’. Unutulmamalıdır ki ne kadar çok kitap okursak; o kadar genel kültürümüz ve kelime dağarcığımız artar, kendimizi ifade yeteneğimiz güçlenir, analitik düşünce yeteneklerimiz gelişir.”

YÖK’ÜN AÇIKLADIĞI LİSTE

Yükseköğretim Kurulu (YÖK), “Üniversite İzleme ve Değerlendirme Genel Raporu”nu açıkladı.

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, Twitter’dan yaptığı açıklamada şöyle dedi:

“Yeni YÖK” olarak, şeffaflık ve hesap verilebilirlik ilkeleri doğrultusunda göreve geldiğimiz ilk andan itibaren yükseköğretim sisteminde iyileştirici etki sağlayacak çalışmalar yapmaktayız.

Şeffaflığın, rekabet ve kalite ile olan ilişkisine inandığımızdan, üniversitelerimizin performansını “Üniversite İzleme ve Değerlendirme Genel Raporu”nda değerlendirdik ve kamuoyu ile paylaştık.

Bu raporda üniversitelerimiz;

a.Eğitim Öğretim

b.Araştırma-Geliştirme, Proje ve Yayın

c.Uluslararasılaşma

ç. Bütçe ve Finansman

d.Topluma Hizmet ve Sosyal Sorumluluk kategorilerinde değerlendirildi. Hafta boyunca, her gün bir kategoride bazı hususlara dikkat çekeceğiz.”

https://yok.gov.tr/Documents/Yayinlar/Yayinlarimiz/2020/universite-izleme-ve-degerlendirme-genel-raporu-2019.pdf

13.07.2020 (Haber Merkezi)