1,5 milyar öğrenci online

1,5 milyar öğrenci online

 

Sosyal Medya ve Dijital Güvenlik Eğitim Araştırma Derneği (SODİMER) Başkanı Prof. Dr. Levent Erarslan, pandemi süreci ile 25 milyonu Türkiye'de olmak üzere dünya genelinde 1,5 milyar öğrencinin uzaktan eğitim almaya başladığını söyledi.

Bahçeşehir Koleji tarafından uzaktan eğitim sisteminde kullanılacak olan “SeeMeet” isimli görüntülü konuşma platformunun tanıtımı kolejin Gaziantep Kampüsünde öğretmenlerin katılımıyla gerçekleşti.

Toplantı öncesi konuşan SODİMER Başkanı Prof. Dr. Levent Eraraslan, uzaktan eğitim sürecine Mart ayından itibaren Türkiye'nin de dahil olduğunu anlattı.

Dünyada 1,5 milyar öğrencinin pandemi sürecinde uzaktan eğitim aldığını ifade eden Erarslan, şöyle konuştu:

"Şu anda ülkemizde de mevcut 25 milyon öğrenci bu sürece devam ediyor. Mart ayında başlayan birinci dönem artık kendini ikinci döneme bırakmış ve böylelikle uzaktan öğretim özellikle EBA sistemi üzerinden devam ediyor. Uzaktan öğretimin ülkemizde artık kanıksandığı, benimsendiği ve ailelerin de yavaş yavaş bu işe ısındığı fakat yine bir dijital kültür malzemesi olarak da eksik olduğumuzu söylemek gerekiyor."

Prof. Dr. Erarslan, eğitime katılan kolej öğretmenlerine Metodbox ve SeeMeet uygulamaları hakkında bilgi verdi. (Ajanslar)

11.09.2020 (Haber Merkezi)