Koronanın hikâyesi yazılıyor

Koronanın hikâyesi yazılıyor

 

Zorlayıcı Yaşam Olaylarında Psikoeğitim Projesi (ZOYOP) Hikâye Yazma Çalıştayı gerçekleştirildi.

Alıştayın açılışını Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Genel Müdürü Mehmet Nezir Gül, bugün saat 10.00'da Rehberlik Hizmetleri Daire Başkanı Murat AĞAR, UNICEF temsilcileri, farklı üniversitelerden 5 akademisyen ve 30 öğretmenin katılımıyla online olarak yaptı.

UNİCEF tarafından desteklenen proje ile Covid-19 pandemisi ile birlikte yeni normalleşme sürecinde öğrenci, öğretmen ve velilerin yaşadıkları zorluklar karşısında psikolojik sağlamlıklarını arttırmak, pandeminin travmatik etkileriyle baş etmelerini ve normalleşme sürecine uyumlarını kolaylaştırabilmek amaçlanıyor.

Projenin ilk faaliyeti psikososyal destek hizmetleri kapsamında hazırlanacak 12 adet hikâye kitabı yazma çalışmasını kapsıyor.

Hikâyelerle zorlayıcı yaşam olayları sırasında ve sonrasında çocuklara psikosoyal destek verilmesi planlanıyor.

Mehmet Nezir Gül, zorlayıcı yaşam olayları sırasında ve sonrasında ülke çapında psikosoyal destek vermek amacıyla ellerinden gelen çabayı gösterdiklerini, bundan sonraki süreçlerde de özveriyle katkı sunacaklarını belirtti.

Gül, yazılacak 12 hikâye ile sadece psikososyal destek değil, aynı zamanda çocuk edebiyatına katkı sağlanacağını da ekledi.

Genel Müdür, projenin gerçekleştirilmesine katkı sağlayan UNICEF Türkiye yetkililerine de teşekkür etti.

Çalıştay 18 Eylül 2020'ye kadar devam edecek.

14.09.2020 (Haber Merkezi)